top of page

Balet dla dorosłych – Kraków – zajęcia dla początkujących

Dopadła Cię rutyna? Masz dosyć krążenia między pracą a domem i potrzebujesz dodatkowej rozrywki? Zapraszamy do studia Motyl na zajęcia z baletu dla dorosłych. Kraków to miasto, w którym nas znajdziesz. Zapisz się na lekcję próbną i oceń czy ta forma spędzania wolnego czasu Ci odpowiada. Prowadzimy zajęcia dla początkujących i zaawansowanych.

 

Zajęcia z baletu prowadzone są w formie lekcji (treningów), na które składają się ćwiczenia przy drążku i na środku sali, a także piruety i podskoki. Będziesz uczyć się baletu, który jest najstarszą formą tańca. Jego podstawy techniczne są usystematyzowane i skodyfikowane. Dzięki nim łatwiej będzie Ci rozwinąć prawidłową postawę ciała i zdolność do skoordynowanych ruchów. Ćwicząc balet dla dorosłych, który opiera się na estetycznych zasadach sztuki klasycznej, podbudujesz swoje poczucie własnej wartości i rozwiniesz nowe zdolności ruchowe.

 

Technika tańca klasycznego/baletu dla dorosłych rozwija między innymi otwartość, równowagę, elastyczność, współodpowiedzialność oraz umiejętność pracy w zespole, które przyczyniają się do większej sprawności fizycznej.

 

 

 

Nasi nauczyciele są przygotowani także do prowadzenia zajęć z baletu dla zaawansowanych. Prowadzimy też zajęcia zarówno dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności, jak i dla tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z salą baletową i chcą poznać podstawy tej techniki tańca. Zajęcia baletowe dla zaawansowanych oparte są na stretchingu, pilatesie, barre au sol oraz technice tańca klasycznego. Adresatami kursu są wszyscy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem klasycznym.

 

Dlaczego warto uczestniczyć w naszych lekcjach?

  • taniec pozwala uwolnić pozytywne emocje,

  • daje dużo radości i satysfakcji,

  • balet pozwala rozwinąć zdolności psychoruchowe,

  • stwarza okazję do zawarcia nowych znajomości,

  • uczy cierpliwości, dyscypliny i wytrwałości.

Aby rozwinąć szczupłą, muskularną i gibką sylwetkę, ćwicz balet razem z nami. Jest to metoda wspierająca rozwój ciała, umysłu i ekspresji artystycznej. Rozwija równowagę, lekkość, pełen wdzięku ruch, świadomość ciała, siłę mięśni oraz zdolność poruszania się w rytm muzyki. Uczy gracji i koordynacji ruchowej, jednocześnie pomagając w utrzymaniu prawidłowej postawy. Ponieważ każda kombinacja trenuje również mięśnie pamięci sekwencyjnej, jest to również doskonałe ćwiczenie mózgu. Dodatkowo rozwija wrażliwość artystyczną, ponieważ ćwicząc zwracamy uwagę zarówno na mechanikę pracy poszczególnych grup mięśniowych, jak i na estetykę wykonania.

Uczestnicząc w zajęciach baletowych w studiu Motyl, możesz liczyć na przyjazną atmosferę i pomoc nauczycieli na każdym etapie nauki. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tańcami klasycznymi, czy też chcesz doskonalić swoje umiejętności, przeprowadzą Cię oni przez najważniejsze zagadnienia i pokażą wszystkie kroki.

 

Uczymy nie tylko pojedynczych ruchów, ale także całych sekwencji i choreografii, aby wszystko wyglądało zgrabnie i estetycznie. Na zajęcia baletowe do studia Motyl zapraszamy osoby w każdym wieku, również seniorów. Każdy moment jest dobry, aby uwolnić pozytywne emocje poprzez taniec. Ta forma rozrywki towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Warto spróbować swoich sił i dać się porwać do tańca.

Balet – zajęcia dla zaawansowanych

Zajęcia baletowe

bottom of page